Dagmar Pazourková - Velotours s.r.o.,cestovní agentura,IČ:28070003

ID: 657731

Termín: 28.04. (Ne) - 12.05. (Ne) 2019

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Dle programu

Strava: Snídaně

Cena: 34 900 Kč

Program

1. den


Letecky Praha-Nikósie, transfer do hotelu v Laptě u nejkrásnějšího kyperského přístavu Kyrenie a společná úvodní večeře.
2. den


Po snídani sestavení kol a první cyklistická vyjížďka podél moře panenskou krajinou na mys Kormakitis a do stejnojmenné vesničky, kde žije etnicky a nábožensky vzácná komunita maronitů (okruh asi 50-60 km); v podvečer koupání na plážích Lapty nebo v hotelovém bazénu.
3.–4. den


Přejezd do zelení kypícího pohoří Trodos a dva dny cyklistiky v cedrových a borovicových hájích s možností výjezdu na nejvyšší vrchol ostrova Olympos (1952 m); návštěva AgiosNikolaos tis Stegis- jednoho z deseti odlehlých horských kostelů z byzantské éry zdobených barevnými freskami z 11. století (3. den okruh 30 km, 4. den okruh 50-80 km).
5. den


Z hor sjíždíme zpět k moři; cestou impozantní klášter Kykkos- nejbohatší a nejrozlehlejší na celém Kypru; projížďka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým; fakultativně dojezd až do Afroditiných lázní na poloostrově Akamas; nocleh v Polis - městečku pyšnícím se jedněmi z nejkrásnějších pláží na ostrově (80 km).
6.–7. den


Silničkou vedoucí podél zálivu Chrysochou přejedeme do turecké části ostrova; pozůstatky starověkého paláce ve Vouni; malebné městečko Morfou usazené mezi citrusovými háji a stejnojmenným zálivem; Lapta jako vzor soužití Turků a Řeků (6. den 75 km, 7. den 80 km).
8. den


Vnitrozemím do Kyrenie; cestou zastávka u trosek velkolepého hradusv. Hilaria s famózním výhledem; podvečerní procházka po městě střeženém mohutným středověkým Kyrénským hradem; fakultativně návštěva Muzea lodního vraku, večeře v jedné z mnoha rybích restaurací ve starém přístavu (asi 50 km).
9. den


Pobřežní silničkou do Kaplice s vyhlídkami na moře a možností koupání, fakultativně výjezd k augustiánskému opatství Bellapais ležícímu v jedné z nejkrásnějších vesnic na celém Kypru (asi 60 km). 
10.–11. den


Dva dny na panenském poloostrově Karpasia - protáhlém výběžku pevniny do moře: zachovalá středověká pevnost Kantara s dechberoucím výhledem na Famagustský záliv; zapomenuté městečko Dipkarpaz; na samém konci poloostrova ležící klášter sv. Ondřeje  s pramenem "zázračné" vody posvátné pro Turky i Řeky; famózní pláže a bohatá flóra i fauna včetně kriticky ohrožených karet obrovských a polodivokých oslíků; mys Zafer Burna - nejvýchodnější bod ostrova (10. den 64 km, 11. den 0-50 km).
12. den


Na kole do rybářského městečka Bogaz, vyhlášeného svými skvělými plážemi a jedinečnou atmosférou, která učarovala bezpočtu návštěvníků; ubytování na poslední 3 noci v jednom z plážových hotelů (66 km).
13. den


Celodenní výlet na kole do středověké Famagusty - kdysi nejbohatšího města světa obklopeného mohutnými hradbami: množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši; cestou zpět zastávka v antické Salamíně - jedné z nejdůležitěších archeologických lokalit na ostrově (50 km).
14.–15. den


Závěrečný odpočinkový den a relax na pláži; fakultativně celodenní výlet do Nikósie - hlavního města rozděleného ostrova (prohlídka obou částí, Selimova mešita, starý bazar, uličky starého města) (obě cesty asi 70 km, lze připlatit zpáteční transfer); večer zabalení kol a další den ráno transfer na letiště v Nikósii a let do Prahy.Stravování - snídaně
snídaně
Cena zahrnuje
průvodce CK
převoz zavazadel
letenka vč. všech poplatků a přepravy kola Praha–Nikósie–Praha
4 transfery včetně kol a zavazadel autobusem
14x ubytování v hotelu se snídaní
3x večeře
potřebné mapy
Cena nezahrnuje
ostatní stravování (v místě ubytování bude vždy nabídnuta možnost dokoupení večeře v hotelu v ceně 12–17 EUR)
Jednolůžkový pokoj povinný – 5600 Kč
vstupy
Popis
Hotely ve standardu 3***, cca z poloviny s vlastním bazénem. Tři noci v hotelu Sempati, dvě noci v hotelu Troodos, další hotely budou zveřejněny po potvrzení rezervací.
28.04. (Ne) - 12.05. (Ne) 2019 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Dle programu
-34 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměKypr
MístoKypr
HotelKypr na kole
Základní cena
Termín28.04.2019 - 12.05.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoDle programu
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...