Dagmar Pazourková - Velotours s.r.o.,cestovní agentura,IČ:28070003

ID: 441024

Termín: 20.07. (So) - 03.08. (So) 2019

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 37 900 Kč

Program

1.–3. den


Letecky Praha–Barnaul s přestupem v Moskvě; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje“; transfer k Těleckému jezeru do vesničky Artybaš; sestavení kol.
4.–5. den


Půldenní plavba přes Tělecké jezero do Balykči; na kole proti proudu azurové řeky Čulyšman terénní cestou vedoucí dnem hlubokého kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy; cestou vodopády, divoké peřeje a nespočet možností koupání, fakultativně plavba lodičkou a pěší výlet na skalní útvar Kamenné hřiby s velkolepým výhledem na famózní kaňon Čulyšmanu (75 km/730 m/2 dny/terénní cesta).
6.–7. den


Stoupání na hranu kaňonu do sedla Katu Jaryk (1219 m) s velkolepou vyhlídkou; terénní cestou do typické altajské vesnice Ulagan; návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); Ulaganské sedlo–nejvyšší bod naší trasy (2070 m) a mírný sjezd po náhorní planině zaplněné stovkami malých jezer (86 km/2520 m/2 dny/terénní cesta a částečně asfalt).
8. den


Sjezd z jezerní kotliny do údolí řeky Čuji;  v malé horské osadě Aktaš se napojíme na legendární Čujský trakt - téměř tisícikilometrovou horskou silnici spojující Novosibirsk s Mongolskem; po proudu řeky Čuji až k jejímu soutoku s Katuní; cestou pískovcová soutěska Červená brána, prehistorické skalní rytiny v oblasti Kalbak Taš, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont (102 km/680 m/převážně nový asfalt).
9. den


Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet na kole i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek nebo odpočinek (0-21 km).
10. den


Po Čujském traktu širokým údolím Katuně i po hraně kaňonu; vesnice Iňa s absurdní sochou Lenina připomínající tvarem budhistickou stúpu a s mostem stavěným vězni z gulagu; dále přes Čiketamanský průsmyk (1267 m) až do Šašikmanu (87 km/1230 m/ nový asfalt).  
11.–13. den


Opouštíme Čujský trakt a užíváme si naturálního altajského venkova stranou hlavních tras ; přes Jaboganský průsmyk (1492 m) а sedlo Kukuja (1250 m) se po vedlejších silničkách vedoucích střídavě zemědělskou krajinou a hlubokými lesy blížíme zeleným podhůřím Altaje zpět do civilizace (215 km/2730 m/3 dny/střídavě šotolina a asfalt).
14.–15. den


Přejezd do Barnaulu, podvečerní prohlídka jednoho z nejstarších měst Sibiře ležícím na veletoku Ob; nocleh; další den ráno letecky přes Moskvu do Prahy.Stravování - polopenze
polopenze
Cena zahrnuje
průvodce
letenka vč. všech poplatků Praha–Barnaul–Praha
pozemní transfery a terénní vozidlo na bagáž
4x penzion/horská chata se snídaní (Gorno Altajsk
Artybaš
Malinový Ostrov
Barnul)
9x ubytování ve vlastních stanech v kempech nebo tábořištích
9x polopenze připravovaná místním kuchařem při kempování
informační materiály
Cena nezahrnuje
letecká přeprava kola – asi 2x 100 EUR (platí se na letišti při odbavení). Výši poplatků nemůžeme nijak ovlivnit
ruské vízum – 2700 Kč
proto nejsou zahrnuty v ceně zájezdu a jejich případnou změnu je třeba akceptovat. 
20.07. (So) - 03.08. (So) 2019 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Polopenze
Letecky/Praha
-37 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměRusko
MístoRusko
HotelAltaj na kole
Základní cena
Termín20.07.2019 - 03.08.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...