Dagmar Pazourková - Velotours s.r.o.,cestovní agentura,IČ:28070003

ID: 780935

Termín: 06.07. (So) - 17.07. (St) 2019

Délka pobytu: 12 dní, 11 nocí

Doprava: Autobus

Strava: Bez stravy

Cena: 18 490 Kč

Popis zajezdu
Čeká vás 400 km dlouhá cyklotrasa nejkrásnějšími partiemi Skotské vysočiny. Skotsko projedeme ,,nalehko" s jednodenní výbavou a autobus nám převeze zavazadla do dalšího kempu či tábořiště na farmě. Trasy jsou vedeny po značených stezkách, bývalých železničních tratích, vojenských cestách i po nefrekventovaných asfaltových silničkách. V některých částech naší etapy se však nevyhneme státní silnici. Nezoufejte, záhy zjistíte, že skotští řidiči jsou daleko ohleduplnější, což učiní naše putování jednodušším. Zájezd je pořádán souběžně s pěší variantou. V případě špatného počasí, popř. nedostatku sil, můžete kolo vynechat a absolvovat turistickou část programu. Oba zájezdy se podstatně odlišují od jiných poznávacích a cyklistických zájezdů tím, že skutečně Skotsko projdeme a projedeme volnou krajinou a dostaneme se i do míst, která se běžně nenavštěvují. Nevynecháme ani to podstatné ze Skotska, např. jezero Loch Lomond, výstup na Ben Nevis či návštěvu palírny pravé skotské whisky. Cyklistické cesty sledují dálkovou národní trasu West Highland Way. Díky kolu však poznáme daleko větší část Skotska než náš turista. V závěru našeho programu navštívíme skotsko-anglické pomezí, kde budeme moci obdivovat římské opevnění zapsané na seznamu UNESCO.
Program

Shrnutí programu na všechny dny
1. Odpoledne odjezd z ČR, přesun do Belgie.

2. Příjezd do města Bruggy, cyklistická prohlídka města, podél říčních kanálů malebnou belgickou krajinou do přímořského letoviska u přírodní rezervace Het Zwin poblíž holandských hranic, zpět k autobusu (50 km), nočním trajektem do Anglie.

3. Cesta na sever, z Milngavie na severu Glasgow vyjedeme do volné krajiny Campsie Wells. Zastávka s prohlídkou palírny skotské whisky Glengoyne a poté odjezd na ubytování nedaleko Glasgow, možnost večerní návštěvy města (2 noci na stejném místě) (30 km).

4. Cyklistika v NP Loch Lomond s výletem k moři. Přes centrum jižního Lomozu, Balloch, podél řeky Leven do Dumbartonu ke stejnojmennému, a zároveň nejstaršímu písemně doloženému hradu v Británii, Dumbarton, po silnici podél mořského zálivu Firth of Clyde zpět do GLASGOW na ubytování (75 km).

5. Trasa podél západního pobřeží, podél jednoho z nejhezčích jezer Skotska Loch Lomond, zároveň je největší v Británii, přes malebné obce Luss a Tarbet s cílem u elektrárny (možnost ukončení cykloturistiky). Trasu lze prodloužit kolem jezera Loch Long (15 km) nebo cyklotrasou přes městečko Arroch a kolem přečerpávací elektrárny zpět k Loch Lomond. Ubytování na farmě (2 noci na stejném místě), bus parkuje cca 300 m od farmy. (55 km).

6. Královská okružní etapa nás zavede do „srdce Skotska", oblasti Ben Lawers a pohádkového jezera Loch Tay. Z rybářské vesničky Killin vystoupáme do sedla pod vrcholem Ben Lawer s úžasným výhledem na jezero i do údolí Glen Lyon, do kterého sjedeme. Jedinečnou horskou krajinou pod majestátnými vrcholy budeme klesat údolím s pasoucími se ovečkami a divokými jeleny opět k jezeru Loch Tay, které objedeme po jeho hornatější jižní straně (s jedinečnými výhledy na jezero a okolní krajinu) zpět do Killinu (80 km). Možnost kratší varianty - okružní cestou okolo jezera Tay (60 km).

7. Od kamenného mostu v Bridge of Orchy k jezeru Loch Tulla, po staré vojenské cestě do vřesovišť a rašelinišť pustiny Rannoch Moor. Za Ba Bridge vystoupáme k ruinám Ba Cottage, odkud se otevírají překrásné výhledy na Grampian Mountains a Glencoe Hills.- místo, které Skotsko činí Skotskem. Sjezd údolím Glen Coe, nad kterým ční majestátný Buachaille Etive Mòr, mlčenlivý pamětník masakru klanu MacDonaldů, až k mořskému jezeru Loch Leven a dále na ubytování (2-3 noci na stejném místě) (50 km, možností zkrácení na 30 km).

8. Po vojenské cestě vyšlapeme do nádherné pusté krajiny typické pro Skotskou vysočinu. V závěru novými lesními porosty (chvilku potlačíme kola), které nás dovedou na hřeben nad údolím Glen Levis s výhledem na horu Ben Nevis (1 344 m n. m.). Sjezd do údolí a dále přes oblastní město Fort William, kopírujíce Kaledonský kanál až k Památníku Commandos, tiše strážícího vrchol nejvyšší hory Skotska, autobusem zpět na ubytování. Alternativně lze trasu do Fort Williamu absolvovat podél jezera Loch Leven a Loch Linnhe nebo podél řeky Klachmish (50 km).

9. Odpočinkový den ve Fort William. Alternativně výstup na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis (20 km). Pro zájemce o cyklo možnost celodenní trasy k jezeru Loch Ness.

10. Odjezd na jih. Zastávka u Greenhead s procházkou u Hadriánova valu - památka z doby, kdy byla Británie obsazena Římany. Přejezd přes Anglii. Večer ubytování.

11. - 12. Lehká cyklistika v okolí Oxfordu podél Temže (25 km). Individuální prohlídka univerzitního města. Večer trajektem do Francie, přejezd přes Německo do ČR.
Stravování

CAM a CHA: bez stravy.

Česká polopenze za příplatek 2160 Kč (polopenze začíná 3. den večeří a končí 10. dnem snídaní).

Popis
Ubytování nemá žádný popis.CHA: 8x nocleh v jednoduchých chatičkách a hostelech ve vícelůžkových pokojích (1lůžkový pokoj nelze).
CAM:8x noclehy ve vlastních stanech v kempech a na farmách.
Nástupní místa
na dotaz
06.07. (So) - 17.07. (St) 2019 - 12 dní, 11 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Bez stravy
Autobus
-18 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměVelká Británie
MístoVelká Británie
HotelNa kole od jihu k severu Skotska
dospělá osoba
Termín06.07.2019 - 17.07.2019
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: CK Trip, s.r.o. IČO: 28445759
Vytvářím objednávku...